Wieloletnia praktyka i fachowe rozwiązania

www.kominkideluxe.pl

Piece do pizzy opalane drewnem

www.kominkideluxe.pl

Profesjonalne piece chlebowe

Szybkie nagrzewanie | długi czas oddawania ciepła

Wieloletnia praktyka | fachowe rozwiązania

Lider na polskim rynku wsród producentów
pieców opalanych drewnem.


Piece chlebowe i piece do pizzy

Fundament pod piec

Piec chlebowy jest ciężką konstrukcją i powinien stać na właściwie przygotowanym podłożu. Solidny fundament to podstawa każdego pieca. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest zagęszczenie podłoża i wykonanie wykopu pod fundament. Głębokość wykopu powinna być przystosowana do strefy przemarzania, która jest różna w różnych regionach kraju i kształtuje się na poziomie od 0,8m do 1,4m.  Fundament powinien być betonowy, najlepiej wzmacniany zbrojeniem z metalowych prętów. Na fundamencie należy wymurować cokół, który sprawi, że użytkowanie pieca będzie wygodne oraz zabezpieczy go przed podciąganiem wilgoci.
W przypadku mobilnej wersji pieca należy go osadzić na solidnym, zdolnym do przenoszenia dużych ciężarów stelażu, zwieńczonym platformą będącą podstawą pod piec.

Jak piec w piecu chlebowym?

Najczęściej najpierw rozpala się ogień w piecu, który zagrzewa palenisko, po czym wyjmuje się popiół z pieca i go oczyszcza. Pomagają w tym narzędzia na długich trzonkach specjalnie przystosowane do tego (dział akcesoria). Potrawy należy ułożyć na czystej podłodze i zamknąć piec. Dobór drewna również ma duży wpływ na aromat potraw, które będziemy piekli w naszym piecu. Odmienną technikę stosuje się przy szybkim pieczeniu np pizzy. W tym przypadku żar odgarnia się do tyłu bądź na jedną stronę paleniska i w określonych miejscach układa się potrawy.

 


Kominki szamotowe

O czym należy pamiętać, planując budowę i wyposażenie swego domu?

Dom to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Powinien być urządzony wygodnie i w miły dla oka sposób. Na etapie planowania układu i wystroju naszego domu zawsze warto posłuchać rad fachowców: architektów i projektantów, którzy z pewnością pomogą połączyć nasze wizje czy marzenia z użytecznością i wygodą. Jednym z elementów wystroju wnętrza, który niebagatelnie wpływa na atmosferę panującą w domu, jest kominek.

Należy pamiętać, że o ile meble, kolor ścian czy tapety łatwo jest zmienić, gdy już nam się znudzą lub nadszarpnie je ząb czasu, o tyle wymiana kominka łączy się z poważnym remontem. Warto więc decyzję o jego wyglądzie i lokalizacji gruntownie przemyśleć. Na pewno nie powinniśmy w tej kwestii podążać za modą. O wiele lepiej jest stworzyć swój własny projekt, idealnie odzwierciedlający naszą koncepcję.

Wychodząc na przeciw takim oczekiwaniom proponujemy Państwu projekty indywidualne. Każdy zbudowany przez nas kominek lub piec ma swoją niepowtarzalną formę, dostosowaną do wnętrza i wymagań Klienta.

Piec chlebowy