Wieloletnia praktyka i fachowe rozwiązania

www.kominkideluxe.pl

Piece do pizzy opalane drewnem

www.kominkideluxe.pl

Profesjonalne piece chlebowe

Szybkie nagrzewanie | długi czas oddawania ciepła

Wieloletnia praktyka | fachowe rozwiązania

Lider na polskim rynku wsród producentów
pieców opalanych drewnem.

Kominki spełniają w naszych domach dwie funkcje. Stanowią element wystroju wnętrza. Często bryła kominka staje się podstawowym elementem salonu, do którego dopasowuje się kolejne elementy dekoracyjne. Przede wszystkie jednak kominek jest urządzeniem grzewczym, które ma zapewnić ciepło naszym pomieszczeniom. Powinien więc być funkcjonalny, wydajny i ekonomicznie opłacalny.

Najbardziej popularne obecnie kominki to te składające się z płyt gipsowych, wełny mineralnej i ekranu aluminiowego. Są lekkie i stosunkowo szybkie w montażu. Najczęściej są dostarczane do Klienta w kilku elementach składanych na miejscu w całość. Takie kominki przystosowane są do odzysku ciepła tylko za pośrednictwem szyby i kratek w obudowie. Ciepło takiego kominka w krótkim czasie po rozpaleniu intensywnie się uwalnia. Po wypaleniu się opału w ciągu 1-2 godzin kominek na powrót się wystudza. Tak szybkie uwalnianie ciepła niejednokrotnie prowadzi do przegrzania pomieszczenia, które trzeba wietrzyć, aby utrzymać w nim optymalną temperaturę.

Kominki szamotowe to tzw. "ciepłe kominki", murowane z szamotu, czyli masy akumulacyjnej. Zastosowane do budowy kominków płyty lub kanały szamotowe sprawiają, że kominek taki oddaje ciepło całą swoją powierzchnią, co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.
Ciężkie elementy szamotowe charakteryzują się wysoką pojemnością i przewodnością cieplną. W praktyce taki kominek bardzo szybko zbiera energię cieplną z paleniska. Tak skumulowane ciepło następnie stopniowo i równomiernie uwalnia zapewniając pomieszczeniu optymalną temperaturę nawet do 12 godzin po wypaleniu się opału w palenisku.
Takie działanie kominka przekłada się na większy komfort użytkowania oraz lepszą efektywność.

Jeśli chcecie Państwo lepiej poznać ten typ kominków, zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci to mistrzowie zduńscy z wieloletnim doświadczeniem, którzy przybliżą zasady działania kominków szamotowych oraz doradzą optymalne rozwiązanie dla Państwa pomieszczeń.

Wykonujemy kominki szamotowe w aranżacjach tradycyjnych i nowoczesnych. Poniżej prezentujemy kilka wybranych realizacji. Nie poddajemy zdjęć z realizacji żadnym korektom graficznym, aby mogli Państwo zobaczyć autentyczne efekty pracy naszych fachowców!

 

Więcej realizacji nowoczesnych znajdziesz tutaj.

Więcej realizacji tradycyjnych znajdziesz tutaj.

 

Piec chlebowy